Poľský výrobca strojov a zariadení
Zariadenia pre regeneráciu filtrov DPF / FAP/ KAT

Inovačný adaptér pre DPF filtre EURO 6

Náš najnovší výrobok - pripojovací adaptér pre filtre triedy EURO 6 - je určený pre filtre pevných častíc používané hlavne v nákladných autách, autobusoch, stavebných strojoch a vysokozdvižných vozíkoch. Adaptér ideálne spolupracuje so zariadeniami pre čistenie DPF filtrov, ktoré pracujú na zásade hydrodynamickej metódy.

DPF filter triedy EURO6 sa charakterizuje tým, že jeho keramická vložka nie je krytá ani od strany prívodu ani od strany vývodu výfukových plynov. DPF filtre tohto typu sa u nás udomácnili relatívne nedávno. Stali sa nevyhnutnosťou pre novú normu emisie exhalátov EURO 6.

V USA sa tieto filtre zaviedli do automobilov už v roku 2000. Na rozdiel od svojich európskych rovesníkov sa charakterizujú plaským a rovnym lemom - obrubou z oceľového prsteňa.
Výrobcovia filtrov v Európe uviedli na trh časticové filtre EURO 6 v oceľových obaloch z neštandardnými tvarmi a hranami, s pletenými obrubami, železnými sponami či oceľovými držiakmi. Tieto nuansy obmedzujú presné a tesné pripojenie filtra do tradičných adaptérov. Ďalším problémom je, že prietok čistiacej tekutiny nepôsobí rovnomerne po celom priemere filtra. V dôsledku toho je filter v okolí stredovej časti vyčistený oveľa lepšie ako časti filtra po obvode.

V priebehu posledných rokov európski výrobcovia zariadení pre čistenie filtrov DPF vybavili svoje stroje hlavne adaptérmi vytvorenými na základe amerických filtrov. Bohužiaľ tieto adaptéry nesplnili očakávania európskych klientov. Spolu s nárastom dopytu na čistenie filtrov DPF triedy EURO6 prišla aj potreba vytvorenia univerzálneho prípojného adaptéra pre všetky druhy filtrov, ktorý by spĺňal náročne požiadavky spotrebiteľov.

Je však potrebné dodať, že aj napriek špecifickým nárokom sú na európskom trhu výrobcovia, ktorí ponúkajú staršie adaptéry. Tieto svojim tvarom pripomínajú tanier, kužel alebo oceľovú konštrukciu s pneumatickým valcom.

Keďže zo začiatku používanie filtrov triedy EURO 6 nespôsobovalo problémy, nebolo potrebné vytvoriť špeciálny adaptér. Od roku 2019 sa zvyšuje počet filtrov EURO 6, ktoré potrebujú servis alebo čistenie. Hlavnou príčinou sú najazdené kilometre a ohraničený objemom filtra.
Od začiatku roku 2020 firma OTOMATIC ako prvá a jediná ponúka svojim zákazníkom jedinečný prípojný adaptér pre DPF filtre triedy EURO 6, ktorý spĺňa všetky európske normy.

Výrobok je chránený patentom č. P.432918. (Žiadosť o patent si môžete pozrieť tu >>>)

PREDMET PATENTU

Oceľová obruba filtra EURO 6 od strany vstupu exhalátov je ploská a má rovné hrany na rozdiel od výstupnej strany, ktorá má nepravidelný tvar. Plochý lem filtra umožňuje pevné a tesné pripojenie filtra zo strany vstupu výfukových plynov a to hlavne vďaka svojim ploským a rovným hranám. Staršie typy adaptérov musia byť pripojené a utesnené na strane výstupu výfukových plynov, čo je veľmi obtiažne kvôli nepravidelným tvarom filtra.

Predmetom patentu je technológia, ktorá sa vyznačuje tým, že utesňujeme vstup do filtra namiesto problémového výstupu. Využívame k tomu špeciálne patentovaný tlakový zásobník. Aby sme zabezpečili prietok čistiacej tekutiny cez celý filter, vstupná časť filtra musí byť utesnená po celom obvode. Čistiaca zmes sa nesmie dostať von ináč ako cez filter.

Jedinečnosť nášho adaptéra je v tom, že sme zachovali základný princíp technológie čistenia filtrov na mokro, tzn. aplikovanie čistiacej zmesi najprv do výstupu filtra. Rozdiel je v tom, že naša konkurencia utesňuje výstupnú stranu filtra - my vstupnú.

Uzavretá cirkulácia čistiacej zmesi v tlakovej komore zaručuje rovnomerné čistenie všetkých kanálikov filtra. Dodatočnou výhodou je, že počas sušenia horúcim vzduchom získavame lepší efekt ako pri bodovom sušení.
jeden prípojný adaptér pre všetky typy filtrov DPF EURO 6 používaných v nákladných automobiloch
rovnomerné čistenie všetkých kanálov keramickej vložky filtra
až trikrát rýchlejšie sušenie vďaka efektu teplého vzduchu.
obojsmerný proces čistenia a sušenia
lepšia schopnosť konkurencie v porovnaní s užívateľmi starších typov adaptérov
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram