Poľský výrobca strojov a zariadení
Zariadenia pre regeneráciu filtrov DPF / FAP/ KAT

OTOMATIC - NOVINKA 2021

Aplikácia odlučovača oleja v čistiacom stroji DPF

Odlučovač oleja sa používa na zber oleja plávajúceho na vodnej hladine. Používa sa všade tam, kde je málo pracovného priestoru a je potrebné vykonávať odolejovanie kvapalín na rôznych miestach. Olejové filtre pevných častíc zaplavené olejom, smerujú často na umývanie po poruche turbodúchadla. Doteraz sa v strojoch na čistenie filtrov DPF nepoužíval žiadny systém odlučovania oleja a olejové suspenzie sa museli odstraňovať ručne. 

   Bohužiaľ, nebolo to pohodlné riešenie pre obsluhu stroja a čo je dôležité, neprinieslo to ani očakávané výsledky. V súčasnosti, vďaka pásovému odlučovaču oleja, ktorý je nainštalovaný v stroji DPF Premium, ktorý je nainštalovaný v ľavom zadnom rohu nádrže na vodu, problém oddeliť olej od pracovnej kvapaliny neexistuje a tento proces je automatický. Páska je vyrobená z plastu s lepivými vlastnosťami. Vďaka tomu je ľahké oddeliť olej od pracovnej kvapaliny. 

   Systém na likvidáciu odpadu zo separátora oleja je umiestnený vonku na ľavej strane stroja. Na zhromažďovanie nežiaducich látok stačí vložiť 5-litrovú nádobu. Najväčšou výhodou použitia pásového odlučovača oleja je jeho vysoká účinnosť bez ohľadu na hladinu vody v nádrži. Okrem toho zvyšuje životnosť technologických prostriedkov pri súčasnom znižovaní prevádzkových nákladov. Stroj DPF Premium je možné vybaviť odlučovačom oleja za príplatok.

Pri umývaní filtrov pevných častíc v strojoch DPF sa na zvýšenie efektívnosti procesu používajú čistiace prostriedky. Predtým existovala iba jedna metóda dávkovania. Tesne pred začatím práce nalial operátor stroja určité množstvo kvapaliny priamo do filtra a potom ho vyčistil. Inžinieri spoločnosti 

   OTOMATIC vyvinuli pohodlné riešenie, ktoré zaisťuje úplne neosobnú prevádzku. Vďaka automatickému dávkovaču, ktorý vstrekuje do filtra v určitých intervaloch počas celého procesu čistenia konkrétnu dávku čistiaceho prostriedku, si už operátor stroja nemusí pamätať, aby pred čistením nalial do filtra čistiaci prostriedok. 

   Hlavnou výhodou tohto riešenia je záruka využitia stopercentnej kvality a účinnosti umývacej kvapaliny, ktorá je privádzaná v príslušných množstvách priamo z externej nádrže do filtra.
Oba spôsoby je možné podľa potreby kombinovať alebo ich používať ako vzájomne zameniteľné.

Automatický dávkovač čistiaceho prostriedku počas procesu čistenia

Sada príslušenstva - pištoľ na fúkanie stlačeným vzduchom a pištoľ na tlakový nástrek a čistenie povrchu krytu oceľového filtra čistiacim prostriedkom

Od tohto roku spoločnosť OTOMATIC zaviedla možnosť objednať si čistiaci stroj DPF pomocou konfigurátora a príslušenstva s ďalšími funkciami a príslušenstvom. 

   Pištoľ na stlačený vzduch uľahčuje vyfukovanie zvyškovej vody z filtračných kanálov EURO 6 z nákladných vozidiel; latexové rukavice v kryte predných dverí chránia ruky operátora a bránia kontaktu s kvapalinou počas čistenia. 

   Pištoľ s nainštalovanou nádržou na čistiaci prostriedok umožňuje povrchové čistenie znečisteného oceľového filtra. Vyššie uvedené riešenia uľahčujú vykonávanie pomocných činností pri zatvorených dverách stroja.
Riešenie, ktoré umožňuje prepojiť systém ústredného kúrenia s cievkou umiestnenou vo vnútri nádrže na vodu, ktorá sa nachádza v stroji. Systém pracuje v uzavretom okruhu pripojenom k ​​externému zariadeniu ústredného kúrenia.

Počas vykurovacej sezóny prúdi teplá voda v systéme ústredného kúrenia cez špirálu (z nehrdzavejúcej ocele), ktorá predstavuje ďalší zdroj ohrevu vody, v nádrži stroja. Tento mechanizmus umožňuje, aby bola voda v nádrži udržiavaná teplá, aj keď je stroj nečinný. Ohrevom vody v nádrži stroja, šetríte svoj čas aj peniaze.

Inštalácia ústredného ohrevu vody

Ohrievače vody v systéme horúcich vtokov [500 l nádrž]


Riešenie spočíva v umiestnení ohrievačov do nádrže na vodu v špeciálne navrhnutých kanáloch z nehrdzavejúcej ocele. Ohrievače neprichádzajú do priameho kontaktu s vodným roztokom v nádrži, preto nie sú vystavené vonkajším faktorom, vrátane degradačného účinku čistiaceho roztoku.

Riešenie umožňuje jednoduchšie čistenie komory nádrže a v prípade poruchy nie je potrebná výmena vody. Vďaka väčšej nádrži, nie je potrebné často meniť vodu.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram